„Dwa, trzy, cztery” Wydawnictwa Widnokrąg - recenzja


Dzisiaj chciałam napisać o książkach, które bardzo pobudzają wyobraźnię i rozwijają zasób słów oraz mowę naszych pociech. Chodzi o serię „Dwa, trzy, cztery” Wydawnictwa Widnokrąg. W naszym posiadaniu jest część ”Słowa i litery”, „Wspólne spacery” oraz „Cyfry i numery”.


„Słowa i litery” w tej książeczce dziecko uczy się alfabetu, poprzez pobudzające wyobraźnię i ułatwiające zapamiętanie rysunki. Dodatkowo kilkuwyrazowe zdania, w których wyrazy zaczynają się na omawianą literę, np. Brzuchate Bobry, Pająk w Pstrokatej Piżamie, czy Jamnik Je Jajko J.  Słowa pojawiające się w książce są niebanalne, czasem wręcz niespotykane, co znakomicie wzbogaca słownictwo małych czytelników. 
Na końcu książeczki rozpisany jest cały alfabet.
„Wspólne spacery” to część pozbawiona tekstu ale za to ze wspaniałymi ilustracjami, np. z parku, placu zabaw, ze sklepu rybnego, mięsnego, cmentarza, czy muzeum. Moi chłopcy z zapałem opowiadają o rysunkach, znajdujących się szczegółach, zadają pytania i snują własne opowieści o tym, co się dzieje na kartach książki.„Cyfry i numery” to książeczka również pozbawiona tekstu jednak opowieści rysunkowe uzupełnione są o cyfry, wplecione płynnie w prezentowane historie, np. urodziny, stację paliw, windę, wizytę u lekarza, czy okulisty. Liczby są umieszczone przypadkowo, na każdej ilustracji, ale trzeba się dokładnie przyjrzeć rysunkom, bo poukrywały się one np. w numerze rejestracyjnym, na numerze domu, na przyciskach windy. Tak jak w życiu można je spotkać wszędzie. Ilustracje bardzo zainteresowały dzieci, które niemalże z wypiekami opowiadają i wspominają własne doświadczenia.To książki rozwijające wyobraźnię, uczące liter i liczb w bardzo interesujący i atrakcyjny dla małych czytelników sposób. Są bardzo solidnie przygotowane. Wersja tekturkowa, która oprze się działaniu małych rączek. Bardzo poręczna i dostosowana rozmiarem dla dzieci. Moje dzieci bardzo polubiły te książeczki i często po nie sięgają. Uważam, że zainteresują każdego dzieciaka. Moi chłopcy mają trzy lata ale przypadną one do gustu również młodszym dzieciom. Czterolatkowie i pięciolatkowie też się na pewno nimi zainteresują.
http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/

Komentarze

 1. Książki książeczki szkoda ze ostatnio sięgamy po nie tak rzadko. Maluchom należy czytać jak najwiecej. Zawsze gdy udaje się z wizytą do małego człowieka oprócz zabawki mam dla niej niego książeczkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w naszych czasach czytanie książek zanika.

   Usuń
 2. Książki wyglądają na naprawdę warte uwagi, a nie słyszałam o nich wcześniej, dziękuję za inspirację! Ujęły mnie zwłaszcza te bez tekstu, faktycznie pozwalają na rozwój wyobraźni! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że stonoga typowo polska, w skarpetach i sandałach :D

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne rozwiązanie do nauki dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekne i dużo uczące książeczki
  To cos dla nas

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię książeczki z tego typu ilustracjami :)widzę, że przyciągają uwagę moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie to wszystko jest rozrysowane i przedstawione :))

  OdpowiedzUsuń
 8. hahaha świetne te zestawienia słow - elegancki elektryk, stonoga w skarpetkach... super :) i do tego estetyczne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne, kolorowe książeczki. Niestety dziś patrząc na małe dzieci w rękach niestety trzymają tablety i telefony :( To na prawdę przykre....

  OdpowiedzUsuń
 10. super książeczki, nie tylko uczą dzieci ale też dzięki nim możemy spędzać więcej czasu razem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tej serii nie znałam. Mysle ze to idealny moment na nie dla mojej coreczki

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne książeczki, dawno nie kupiłam córce, więc chętnie skorzystam z Twoich propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 13. No już nie etap moich dzieci. Ale ładne

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne książeczki, polecam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne! Ja uczyłam się z elementarza. Zresztą wtedy nic innego chyba nie było..A teraz z takich książeczek mogłabym uczyć się jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 16. Musze sobie koniecznie zapisać te pozycje, już niebawem mnie będzie czekała najważniejsza rola w życiu. Piękne są te ilustracje.
  natalia

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajnie ilustrownae książeczki!

  OdpowiedzUsuń
 18. Uwielbiam tego typu ilustracje w książkach dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajnie, że są takie książeczki, które wspomagają rozwój dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 20. świetna ta książeczka dla maluszków;0

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty