"Biblioteczka Montessori. Ciało człowieka" (Wydawnictwo EGMONT)


Biologia i ciało człowieka zawsze mnie interesowały. Uwielbiałam posiadać wszelakie atlasy anatomii. Tą chęć poznania działania organizmu ludzkiego chcę zaszczepić w moich dzieciach. Ukazało się wspaniałe narzędzie, które pomoże im poznać budowę układów, np. nerwowego, krwionośnego, umieszczenia poszczególnych narządów  oraz poznania ich nazw. Wydawnictwo EGMONT wydało serię "Biblioteczka Montessori", z który jedna część poświęcona jest ludzkiemu ciału.


Zestaw zawiera filcowe modele narządów, rozkładaną, papierową postać chłopca i dziewczynki, folie z układami – kostnym, nerwowym, krwionośnym i mięśniowym oraz książeczkę z opisanymi wszystkimi narządami. Ponadto znajdziemy na tekturkach bardzo starannie wykonane rysunki narządów oraz karteczki, które zawierają nazwę narządu. Zestaw jest naprawdę wspaniały.Moje dzieci oczywiście w pierwszej kolejności sięgnęły po filcowe narządy pytając co to jest, zaczęłam więc od książeczki, wyjaśniając im i pokazując jaki to narząd i gdzie się znajduje. Następnie sięgnęliśmy po tekturki. Dzieci dopytywały co jest co. Na końcu układaliśmy na rysunkach postaci poszczególne filcowe narządy, porównując je z książką. Na koniec pokazywałam im, gdzie mniej więcej w ich ciele znajdują się poszczególne narządy wewnętrzne. Dzieciakom podobało się niesamowicie, traktowali całą sprawę jak świetną zabawę, grę, w  która chcą jeszcze pograć.


Uważam, że to naprawdę bardzo dobre narzędzie, które przysłowiowo uczy i bawi, sprawi, że nauka anatomii stanie  się przyjemnością, pozwoli zaszczepić w dziecku chęć poznania naszego wnętrza  i zasad nim rządzących.
Komentarze

 1. Dobrze, że powstają takie książeczki - to rodzaj pierwszych dziecięcych podręczników. Po prostu lekcja anatomii dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mamy ten zestaw i jest genialny, ktoś zrobił dobrą robote

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książeczka. Naukowa i prosta w obsłudze dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż mi się przypomniało ''Było sobie życie...'' Świetna i bardzo interesująca pozycja

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty