Tajemnice pod lupą, Za zasłoną złości oraz Egzaminy bez spiny, czyli jak radzić sobie z wychowaniem dziecka?Wydawnictwo GWP w swej ofercie ma naprawdę mądre i pouczające książki. Jedna z nich to Tajemnice pod lupą.  Pozycja ta ma formę poradnikową i jest zbiorem opowieści o dobrych manierach. Autorka wskazuje na zachowania dobrych i porządnych ludzi, którzy są dyskretni, uczciwi, potrafią dochować tajemnic, porusza tematy uzależnień, śmiertelnych chorób, molestowania podając gotową instrukcję postępowania, gdy napotkamy podobną sytuację. Jest to bardzo użyteczne narzędzie, przydatne rodzicom dzieci z problemami. Autorka pokazuje, że niewłaściwe zachowanie dzieci może być wołaniem o pomoc. Reasumując polecam tą lekturę nie tylko wszystkim pedagogom i osobą pracującym z dziećmi i rodzinami, ale i rodzicom, by na pierwszej linii frontu wiedzieli jak postępować z dzieckiem, by je zrozumieć, by potrafić mu pomóc, poradzić sobie z trudną sytuacją, aby dziecko wiedziało, że ma wsparcie w rodzicach.


Kolejna książka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego to „Za zasłoną złości”. Złość, to uczucie, którego doświadczył chyba każdy, ta książka jest studium tego uczucia, które jest rozłożone na czynniki pierwsze, przeanalizowane i obnażone. Niby wiemy czym jest złość, powstawanie i odczuwanie to inna sprawa. Tak naprawdę to reakcja świadoma i nieświadoma na wszystko co nas może spotkać. Złość to także mechanizm obronny, taka nasza samoobrona przed zagrożeniem. Książka rozpoczyna się krótkim testem naszej wiedzy o złości, następnie jest ona rozbierana na czynniki pierwsze, znajdziemy tu również sposoby radzenia sobie ze złością, zdefiniowania jej i opanowania emocji. Książka jest dla każdego, dorosłego i małego. Wspaniałą pomoc w wychowaniu dzieci.


Ostatnia książka, o której chcę napisać to Egzaminy bez spiny". Wiesz więcej i potrafisz więcej niż ci się wydaje”. Pamiętam, gdy będąc dzieckiem, nastolatką moje stresy związane ze szkołą, sama nauka czasem bywała stresując i ja nie miałam jakichś większych problemów z nauką, to co dopiero mogły czuć dzieci, które miały trudności w tej kwestii. Autorka zastanawia się skąd bierze się niechęć do nauki i stres egzaminacyjny? Okazuje się, że kluczowe znaczenie ma motywowanie. Niestety w naszym społeczeństwie króluje motywowanie przez lęki, zarówno rodziców, jak i nauczycieli. Kolejna sprawa, to brak wiary we własne możliwości, są to zwykle dzieci, które nie potrafią się wpasować w ramy szkolnictwa, za to później, w dorosłym życiu świetnie się odnajdują. Książka pomaga takim uczniom odkryć swoją indywidualność, odpowiedni styl nauki, powody, by się zaangażować i zbudować w młodym człowieku zaufanie do siebie. Zawiera również rozdział adresowany dorosłym, którzy mają być wsparciem dla dzieci i młodzieży w procesie uczenia się.  To poradnik radzenia sobie w życiu.


Wszystkie z powyższych książek są fantastycznie napisane, przez fachowca, który nie tylko w teorii, ale i w praktyce stosuje prawidłowe zasady postępowania z dziećmi i młodzieżą. Nam rodzicom często wydaje się, że wiemy wszystko, co powinniśmy wiedzieć, a to prowadzi do licznych błędów wychowawczych, niezrozumienia zachowań dziecka, czy nawet braku wsparcia z naszej strony. Książki pomagają nam zrozumieć to, co czuje nasze potomstwo, jak mu pomóc, jak pomóc nam samym w wychowaniu.


Komentarze

 1. Nie znam tych książek, nawet o nich nie słyszałam, a zapowiadają się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko sięgam po poradniki rodzicielskie, polegam na własnej intuicji póki co.

  OdpowiedzUsuń
 3. wydawnictwo znam i chętnie poczytam ich książki:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że powstają takie mądre i wartościowe książki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty