Ciekawskie zwierzaki - gra za darmo od Mamologia.pl


Z dzieckiem rozmawiamy codziennie, ale czy wiemy jakie ma przemyślenia, przeżycia, problemy,  jak odczuwa i odbiera emocje? Nie koniecznie. Bo rozmowa nie zawsze jest taka, jaką  powinna być. Musimy nauczyć siebie i nasze pociechy rozmawiać i efektywnie  słuchać. Wiele tematów dla nas dorosłych jest oczywistymi, ale dzieci mogą nie rozumieć wielu spraw. Gra „Ciekawskie zwierzaki” pozwoli zacieśnić więzi z dzieckiem, porozmawiać, a to wszystko w formie zabawy i to za darmo!


Gra została przygotowana przez fachowca, Olę z bloga Mamologia , psychologa i pedagoga, z propagatorki rodzicielstwa, prywatnie mamy Frania. Szukała ona blogerów, którzy chcieliby przetestować jej najnowsze dzieło, zgłosiłam się. To była naprawdę bardzo dobra decyzja!


Rozmowy na trudne tematy są przede mną, choć nie powiem,  pojawiają się już czasami pytania, na które trudno odpowiedzieć. Ale, aż wstyd się przyznać, nie rozmawiam z synami o tym jak rozumieją i co czują, gdy mowa o złości, szczęściu itp. Wydaje mi się to oczywiste, że myślą tak, jak my – dorośli. Uświadomiłam sobie, że muszę być bardziej czujna, wrażliwa i  otwarta, że rozmowy muszą być częstsze, ich jakość musi być lepsza. Trzeba popracować na umiejętnością wyrażania uczuć.Na czym polega gra ‘Ciekawskie zwierzaki’?

Dysponujemy planszą z 50 polami, każde pole to pytanie znajdujące się na liście pytań, wystarczy rzucić kostką i  przejść odpowiednią liczbę pól, aby trafić na konkretny numer.


Ciekawskie zwierzaki do pobrania ZA DARMO!

 

CIEKAWSKIE ZWIERZAKI DO POBRANIA I DRUKU


Komentarze

 1. Przyznam, że gra jest na prawdę bardzo interesująca, link wysyłam w świat!

  OdpowiedzUsuń
 2. My czesto opowiadamy sobie o tym co czujemy, to fajnie tak pogadać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że trafiłąm do Ciebie i poznałam grę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna gra! Muszę ją pobrać, jest przepiękna graficznie. Może uda mi się wydrukować ją w takim dużym formacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zagramy u siebie, ale fajne! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Planszówki to super sprawa. Potrafią zintegrować nie tylko rodziny, ale i ludzi, którzy normalnie nie mają ze sobą zbyt dużego kontaktu:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię do was zaglądac z uwagi na podobna tematykę, Literatura, gry, i wszystko to co mozna w tym świecie pokazać naszym maluszkom. Pozdrawiam i zabieram grę, dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna zaraz ściągne. Moja córla bedzie zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda i zapowiada się świetnie !

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój syn uwielbiał tego typu gry! Teraz jest już na nie niestety za duży ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ech dzieci dzieci, ile to trzeba zainwestować w ich rozwój , by się opłaciło :-)))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty