"Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię" - Gaëlle Bouttier-Guérive, Wyd. Egmont


Dbałość o środowisko to jeden z podstawowych filarów, gwarantujących istnienie świata i ludzkości, dlatego warto wpajać to od najmłodszych lat.

"Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię" to pięknie ilustrowana książka, w twardej oprawie, o kwadratowym formacie, którą wydało Wydawnictwo Egmont.


Książka, która na pewno spodoba się dzieciom, ponadto treść jest bardzo wartościowa i ciekawa. To rodzaj wydawnictwa interaktywnego z ruchomymi elementami, otworkami i okienkami. Znajdziemy tam wiele ciekawostek o ochronie środowiska interesujących dla dziecka. Mamy do dyspozycji również grę planszową – Wilka Gra Zwierząt ze zwierzątkami do wycięcia. Pokonując poszczególne pola gracze mają wiele zadań do wykonania.


Zwracając uwagę na opisy pól i obrazki, dziecko szybko zorientuje się, które zachowania są pożądane, warte naśladowania, a które nie.

"Wielka Księga Zabaw. Ratujmy Ziemię" to zbiór informacji, ciekawostek dotyczących kondycji naszej planety. Znajdziemy tu wiele wskazówek, dotyczących sposób postępowania. Dowiemy się również  jak zostać ekoogrodnikiem. Nie zabraknie zabaw, quizów i zagadek. Naszym towarzyszem książki jest mała panda.
Książka kończy się testem podsumowującym, w którym można sprawdzić swoją wiedzę. Na końcu znajdziemy znaczki małego ekologa do wycięcia i rozmieszczenia w domu.


Niesamowita książka do wykorzystania w domu, przedszkolu, czy szkole. To nauka przez zabawę z atrakcyjną szatą graficzną dzięki czemu dziecko na pewno zrozumie przekaz, że o środowisko naturalne należy dbać i je chronić. 


Dostępna: TUTAJ

Komentarze

 1. Super, że powstają takie książeczki, które od małego uczą dzieci, żeby dbać o środowisko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna ta książeczka jak widzę świetne kolorowe obrazki

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem bardzo dumna z mojego syna, który naprawdę przykłada wielką uwagę do dbania o środowisko, czasami nawet mnie strofuję, jak np. zapalam za dużo światła, albo zużywam za dużo wody. A jak zobaczy podczas spaceru śmieci, to... szkoda że ci, którzy je wyrzucili nie słyszą, co młody o nich sądzi, bo następnym razem zawiezli by te śmieci do kosza 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna uświadamiająca książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna, mądra i kolorowa książeczka. Od małego trzeba uczyć dzieci dbania o naszą planetę

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka jest rewelacyjna! Bardzo wartościowa - a przy okazji gwarantuje super zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od małego trzeba uczyć dzieci szacunku do przyrody.
  Szkoda, że tylko my tego uczymy...
  Cały świat tylko śmieci...

  OdpowiedzUsuń
 8. Mojej córce by się spodobała :) dobrze, że niebawem ma urodziny i będzie okazja do zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jedna z ciekawszych książek na jakie ostatnio trafiłam

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna i mądra, warto kupić

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo wartościowa książeczka. Idealnie edukacyjna książeczka dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 12. Biorę w ciemno na prezent ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty