"NIEROZŁĄCZKI", ANNIE BARROWS, WYDAWNICTWO EGMONT I NIESPODZIANKA


Jak to często bywa przeciwieństwa się przyciągają. Dziewczynki, o których chce powiedzieć, siedmioletnią Pestkę (Peteonelę) i Lilkę różni wszystko, są całkiem inne pod każdym względem. Można by pomyśleć, że przyjaźń między nimi jest niemożliwa. A jednak! Bohaterki serii od Wydawnictwa Egmont zostają najlepszymi przyjaciółkami i przeżyją wspólnie niesamowite przygody.


Do tej pory wydano cztery książki z serii "Nierozłączki" i mimo iż, to opowieści o dziewczynkach mogą zainteresować również chłopców. Książka napisana jest dużą czcionką, dzięki czemu również rozpoczynający naukę czytania łatwo zagłębią się w lekturę.

"Nierozłączki. Lilka i Pestka", tom 1
(Dostępna: TUTAJ)Pestka jest szaloną siedmiolatką, pomysłową i zabawną . Uwielbia droczyć się ze swoją starszą siostrą, jedenastoletnią Anką. Mama chciałaby, aby zaprzyjaźniła się z sąsiadką Lilką, która zdaniem Pestki jest nudna. chce, aby młodsza latorośl zaprzyjaźniła się z dziewczynką z sąsiedztwa, Lilką. Pewnego dnia jednak losy dziewczynek się przeplatają i dzięki zbiegowi okoliczności obie się zaprzyjaźniają. Co spotka obie dziewczynki? Jakiego psikusa zrobią starszej siostrze Pestki? Na pewno nie zabraknie zabawnych sytuacji. 

"Nierozłączki. Duch, który musiał odejść", tom 2
(Dostępna: TUTAJ)


Dziewczyny również i  w tej części nie będą cierpiały na nudę. Tym razem w opowieści pojawi się...duch! i to nie byle gdzie, a w szkolnej toalecie? Przyjaciółki muszą zrobić wszystko, aby duchów nie pojawiło się więcej.. Oczywiście dużo śmiechu i zabawy.

"Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekordy świata",
tom 3"
(Dostępna: TUTAJ)


Cała klasa dziewczynek przebywa w bibliotece. Pestka bardzo się nudzi, jednak pomysłowa wychowaczyni podrzuca dziewczynce książkę "Niezwykła księga rekordów". Nie tylko przyjaciółki zainteresują się biciem rekordów, ale cała klasa angażuje się, mając przy tym niesamowite pomysły. Co takiego wymyślą nasze bohaterki i czy uda im się pobić dany rekord? 

"Nierozłączki. Heca z opiekunką", tom 4
(Dostępna: TUTAJ)


W ostatniej części rodzice Pestki idą  do teatru, jednak opiekunka nie może przyjść, bo zachorowała. W efekcie opiekę nad dziewczynką ma sprawować jej starsza siostra Anka, a to bardzo nie podoba się Pestce. Z pomocą oczywiście przychodzi Lilka. Co znowu zbroją? Jakie będą miały pomysły?

"Nierozłączki" to wspaniała seria opowiadająca o przygodach najlepszych przyjaciółek, zabawna, wciągająca. Każda część urozmaicona jest czarno-białymi ilustracjami Sophie Blackall.

Książeczki znajdziecie w poniższym linku:

KLIK!!!

A teraz niespodzianka – kod rabatowy na książki z serii "Nierozłączki". Wystarczy wpisać hasło swiattoli, aby otrzymać rabat!
Zachęcam do kliknięcia w poniższy link nad banerem. 

Tutaj!!!!!!

Komentarze

 1. Bardzo ciekawe książeczki na wesoło, podobają mi się takie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie tytuły dla moich Potworków. Z pewnością je nabędziemy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe opowiastki �� proste i zabawne ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam jeszcze okazji lektury tych książeczek. Pora nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa :) mój przedszkolak właśnie nawiązuje pierwsze "poważniejsze" przyjaźnie więc to fajny moment

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się szata graficzna tych książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Drugi raz się dziś spotykam z nawiązaniem do tych książeczek, chętnie przyjrzę się im bliżej, pomysł na prezent podchwytuję. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty