Miedziany listek - recenzja


Rozpoczyna się rok szkolny, Tereska też cieszy się na myśl o drugiej klasie, kiedy to będzie siedziała w ławce z Ewką, przyłoży się do nauki, a na przerwach poświęci się zabawie. Jak  to w życiu bywa, nie wszystko idzie po jej myśli. Dziewczyna bardzo zawodzi się na przyjaciółce, obok na krześle nie siada nikt, kuzyn Antek coraz rzadziej ich odwiedza i nikt jej nie wierzy, że wytropiła prawdziwego potwora. Dziewczynka jest jedynaczką i chciałaby, aby rodzice postarali się o młodsze rodzeństwo dla niej, ale nic z tego. Przychodzi jednak moment w życiu Tereski, gdy pojawia się promyk nadziei. Podczas jednej z wypraw tropiących Tereska, Antek i Iga gubią się w pobliskim lesie, starają się odnaleźć drogę do domu. W ten właśnie sposób trafiają na mamę jednego z kolegów z klasy naszej bohaterki - Jasia. Jak się okazuje, chłopiec jest w podobnej sytuacji jak Tereska i bardzo dobrze ją rozumie. Jak rozwinie się ta znajomość? Czy potwór na prawdę będzie taki potworny?


Tereska to osoba godna naśladowania ,która potrafi mówić o uczuciach, nie unika konsekwencji swoich czynów, potrafi przeprosić, jest otwarta i uczynna. To, czego naprawdę zazdroszczę bohaterce, to umiejętność cieszenia się z drobiazgów, czasem niepozornych.

Emilia Kiereś jest niezwykła osobą, która rozumie dziecięce emocje i potrafi o nich pisać. Potrafi dotrzeć do młodych, jak i starszych. Dziecko może zrozumieć co dzieje się w jego głowie, a rodzicom uzmysławia, jak ważną rolę odgrywamy. Zdarza nam się bagatelizować niektóre sprawy, będące niesamowicie istotnymi dla dziecka, a przecież każdy dziecięcy smutek, czy zmartwienie są godnymi uwagi.

Komentarze

 1. Zdaje się, że to bardzo cenna propozycja - ucząca młodych czytelników otwartej rozmowy o emocjach i radzenia sobie z problemami charakterystycznymi dla danego wieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest, to jedna z tych książek jakich oczekujemy na naszych półkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla posiadających dzieci cenna książka :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przed nami jeszcze nie pora na czytanie książke, ale ta podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawie prezentuje się książeczka i recenzja zachęca

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty