"ŻONA DLA TATY" - sprawy dorosłych z dziecięcej perspektywy


Każdy chce być kochanym i kochać, po prostu być szczęśliwym. Oczywiście, można czekać aż miłość sama zapuka do naszych drzwi, ale może warto wziąć byka za  rogi i samodzielnie znaleźć ukochaną osobę. Nie jest to proste i wymaga wielu działań oraz cierpliwości. W związku z powyższym tematem chcę dziś zaprezentować książkę pt.: „Żona dla taty!” uznanej estońskiej autorki Reeli Reinaus.


Kaisa mieszka tylko z tatą,  gdyż jej mama zmarła dawno temu, a dziewczynka zna ją praktycznie tylko z opowieści. Są szczęśliwi i dobrze im się żyje w dwójkę, jednak pewnego dnia tata postanawia znaleźć nową żonę. Dziewczynce ten pomysł przypada do gustu, postanawia pomóc w poszukiwaniach. Wspólnie przygotowują anons, listę cech, które powinna posiadać kandydatka i zamieszczają ogłoszenie w Internecie. Niestety poznawane kobiety okazują się nieodpowiednimi, nie są po prostu takie, jaką powinna być ta jedyna.  

Ta książka, to nie tylko zbiór anegdot wiążących się z poszukiwaniem partnera. Lekko opisane przygody, trochę z przymrużeniem oka ukazują aspekty budowania relacji międzyludzkich. Co sprzyja temu procesowi, a co go utrudnia. Poruszany jest temat szacunku, oczekiwań, przekonań i najróżniejszych przyzwyczajeń, czasem utrudniających relacje. Książka sympatyczna i przyjemna, na pewno przypadnie do gustu dzieciom, spojrzą z własnej perspektywy na sprawy dorosłych.  

Komentarze

 1. Książka która porusza ważny temat- warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat ponownego związku widziany oczyma dzieci rzadko przedstawiany jest, a jeśli już to w złym świetle. Dobrze, że powstają takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka wydaje się być naprawdę interesująca. Muszę ją sobie zamówić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujący temat pokazany w ciekawiej perspektywie - szczególnie, że dzieci nie zawsze są chętne do tego, by rodzic znajdował sobie nową drugą połówkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka. Przedstawiająca sytuacje z innej perspektywy niż zazwyczaj jest ona ukazywana.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. W wolnej chwili chętnie po nią sięgnę, gdyż recenzja mnie zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo za pozytywny wydźwięk tej książki. Samotni rodzice nie mają łatwo a poszukiwanie nowego partnera zwiazane jest ze.stresem jak odbierze to dziecko. Książka jak najbardziej przydatna. Wiem komu ją polecić

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka porusza ważny temat. Dobrze jest przyjrzeć się tematowi z innej perspektywy nie tylko człowieka dorosłego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już sam tytuł zachęca do przczytania, potem ta mimo wszystko wesoło kojarząca się okładka, a w środku poruszany bardzo trudny temat. Zaintrygowałas mnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się zamysł tej książki - wiele rodzin faktycznie znajduje się w podobnej sytuacji i warto umieć spojrzeć na nią z dziecięcej perspektywy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa jestem czy podobałby mi się sposób w jaki temat został poruszony.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty