Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?

Istnieją zwolennicy zarówno jednych, jak i drugich pieluszek. Każde mają swoje wady i zalety. 
Pieluchy jednorazowe są przede wszystkim wygodne, nie wymagają prania, suszenia, prasowania. Można je kupić w niemalże każdym sklepie, w różnych rozmiarach. Bywają w promocyjnych cenach. Niestety, często powodują podrażnienia skóry. Wynika to chyba z zastosowanych materiałów do ich wyrobu. Oczywiście, jeżeli jedne pieluszki uczuliły, nie oznacza to, że tak będzie ze wszystkimi. Zwykle stosuje się ten sam rodzaj pieluszek przez cały czas. Istnieje również przekonanie, pewnie słuszne, że dzieci używające pieluszek jednorazowych, później zaczynają siadać na nocniki. Jest to logiczne, bo nie przeszkadza maluchom zawartość pieluchy, gdyż ona chłonie wilgoć i trzyma ją z dala od ciała.
Pieluchy wielorazowe są ekologiczne, jednak mniej wygodne, szczególnie w podróży. Są to pieluchy tetrowe z ceratką, pieluszki z bawełny, albo z włókna bambusowego, które są zapinane na rzepy z otulaczem, przypominającym majteczki. Są też pieluszki z wyjmowanym wkładem, lub wersja, gdzie wkład i otulacz stanowią całość.
Wybór pozostaje rodzicom.

My stosujemy pieluchy jednorazowe DADA, które są niedrogie i nie uczulają. Robimy tak ze względu na wygodę. Szczególnie na początku, przy dwójce dzieci, było to najlepsze rozwiązanie. 

Komentarze

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty