Ulubione bajki moich dzieci

Moje dzieci mają już 1,5 roku. Może to i błąd ale takie czasy i uważam, że w jakiś sposób trzeba urozmaicać dziecku dzień. Już kiedyś pisałam o zbawiennych piosenkach z you tuba. Piosenki nadal są na topie ale doszło kilka innych pozycji. To wszystko z czasem się zmienia i to, co było do tej pory ulubionym, nie jest już tak chętnie oglądane. Co więc mogę polecić? Otóż są to:
Przygody kota Filomena – Dziwny świat Kota Filomena
Bajka mojego dzieciństwa i dzieciństwa moich dzieci. Mądra i ucząca nie tylko właściwych postaw czy zachowań ale i chociażby znaczenia przysłów, określeń, czy zwrotów. Bajka bez przemocy. Bardzo gorąco polecam.

Klub przyjaciół Myszki Miki
Ta bajka na pewno zwraca uwagę kolorami, dźwiękiem, postaciami. Bajka ucząca sposobów rozwiązywania problemów, szukania rozwiązań. Wymaga myślenia. Wiem, że moje dzieci są może jeszcze zbyt małe ale nie zaszkodzi im to na pewno. Bajka pozbawiona przemocy.

Świnka Peppa
Bajka prosta, myślę, że jak najbardziej przeznaczona dla małych dzieci. Kolorowe postacie stykają się z typowymi problemami dziecka. Bajka pozbawiona przemocy.

Max i Ruby
Bajka o perypetiach rodzeństwa królików. Zmagają się z problemami życia codziennego. Życie starszej siostry z małym braciszkiem. Uczy kompromisów. Bajka bez przemocy.

Myszka w paski
Bajka edukacyjna, ucząca chociażby zasad higieny, dobrego wychowania. Nie wiem co jest w tej tak prostej bajce ale dzieci patrzą w nią jak zahipnotyzowane. Bajka bez przemocy. Sama z przyjemnością na nią patrzę.

Billy and Bam Bam
Również bajka o rodzeństwie, starszej siostrzyczce i małym braciszku. Razem bawią się i rozwiązują codzienne problemy. Bajka wysoce hipnotyczna dla dzieci. Bajka bez przemocy.

Kubuś Puchatek
Nie ma znaczenia, który odcinek, ale zawsze jest ciekawy, przyjemny. Dzieci oglądają ze skupieniem, często śmieją się, głównie z Tygryska. Bajka bez przemocy, ucząca.

Kot Prot

Ta bajka jest dla mnie ostatnio fenomenem, pomaga podczas karmienia. Dzieci oglądają niemalże z rozdziawem na twarzy wyprawy rzeczonego kota, który wyjaśnia tajniki świata rodzeństwu w sposób trochę bajkowy i zaczarowany. Bajka bez przemocy.

Komentarze

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty