Poradami można zaszkodzić swej urodzie, czyli czego nie robić, aby dobrze wyglądać

Czytałam artykuł o błędach popełnianych w poradnictwie urodowym. Często udzielane rady przysparzają więcej problemów niż korzyści.
Chociażby problemy z trądzikiem. Niektórzy podpowiadają, że należy taką skórę opalać. Przynosi to chwilowy efekt, gdyż skóra wygląda ładniej a „syfki” są zasuszone. Tak jest tylko przez chwilę i później problem wraca ze zdwojoną siłą. NIE LECZYĆ TRĄDZIKU OPALAJĄC SIĘ.
Skóra a kremy natłuszczające. Można znaleźć informacje wskazujące, że nie należy stosować kremów nawilżających przy tego typu rodzaju cery, niektórzy namawiają wręcz do stosowania kremów matujących. Otóż, należy stosować odpowiednie kremy nawilżające a przesadne stosowanie matujących zwiększa wydzielanie serum a tym samym przetłuszczenie skóry. STOSOWAĆ KREMY NAWILŻAJĄCE.
Stosowanie prostownicy do mokrych włosów może je tylko uszkodzić. Są specjalnie przewidziane do tego celu. NIE PROSTOWAĆ WŁOSÓW NA MOKRO.
Depilacja powoduje przyspieszenie wzrostu włosów. Nie prawda, przecież to byłby najlepszy sposób leczenia łysienia. DEPILACJA SPOWALNIA WZROST WŁOSÓW.
Lakier do włosów jako utrwalacz makijażu. Na takie poradnictwo trafiłam i aż mi włosy dęba stanęły. Za nic nie wolno stosować bezpośrednio na skórę twarzy tego specyfiku. Uczulenie, wysypka i podrażnienie spojówek gotowe. Należy zastosować specjalny środek utrwalający, przeznaczony do tego celu. NIE STOSUJEMY LAKIERU DO WŁOSÓW, ABY UTRWALIĆ MAKIJAŻ.
Dobór koloru podkładu przed dopasowanie go do koloru ręki. Kolor skory dłoni różni się od tego na twarzy. Najlepiej, aby dopasować podkład do koloru szyi. DOBIERAMY KOLOR PODKŁADU DO KOLORU SZYI.

Kremy powiększające biust. Żaden krem sam w sobie nie spowoduje, że nasz biust zwiększy się o rozmiar czy dwa. Można stosować specjalne ćwiczenia a krem tylko napręży skórę. KREMY NIE POWIĘKSZĄ BIUSTU.

Komentarze

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty