Wyhoduj własnego smoka morskiego - Aqua Dragons

„Wyhoduj zwierzaka zanim kupisz psiaka”


Ile razy dziecko męczy rodziców o pieska czy kotka? I co wtedy? Rodzic od razu myśli, że koniec końców będzie musiał się zajmować zwierzakiem. Z jednej strony chcielibyśmy, aby potomek miał swoje zwierzątko, by nauczył się odpowiedzialności, jednak nie chcemy sobie brać na głowę nowego obowiązku.

Zanim zdecydujesz się na pupila mam dla Ciebie propozycję, wyhoduj swojego smoka morskiego! Niech dziecko nauczy się czym są konsekwencja, troskliwość, systematyczność, niech odkrywa i poznaje świat.
INSTRUKCJA HODOWLI AQUA DRAGONS

1. Otwórz akwarium i wypełnij go wodą źródlaną, mineralną butelkową – ok. ¾ zbiornika. Nie wolno stosować wody gazowanej ani wody z kranu.

2. Po napełnieniu zbiornika otwórz starannie saszetkę z jajeczkami i wsyp pełną zawartość do zbiornika ( z napisem EGGS).

3. Nawet jeżeli nie widać jeszcze smoków gołym okiem należy je dotleniać za pomocą dołączonej do zestawu pompki - trzy cztery razy dziennie ok. 1 minuty. Dopóki smoki nie będą większe, należy je dotleniać jak najczęściej.

4. Smoki należy dotleniać codziennie wg pkt 3 przez cały okres hodowli. NIE ZAPOMINAJ O DOTLENIANIU SMOKÓW

5. Smoki należy również karmić - na początek jedna łyżeczka raz na tydzień, potem dwa razy w tygodniu, gdy smoki będą już widoczne.

6. Smoki są widoczne gołym okiem czasem nawet po dwóch tygodniach, dlatego nie martw się, gdy nie będzie ich widać od razu, zaczynają budzić się z hibernacji! Jeśli masz lupę, najlepsza pora na jej wykorzystanie i podglądanie wylęgu, wypada on ok. 24 godzin po założeniu zbiornika. A w przeciągu około 48-72 godzin będzie można zobaczyć bez lupy malutkie białe kropeczki pływające pod prąd - to właśnie smoki morskie!

7. Pamiętaj, że temperatura pomieszczenia nie powinna przekroczyć 31ºC lub spaść poniżej 17ºC. Smoki morskie uwielbiają światło słoneczne, ale należy zachować ostrożność; nie należy wystawiać zbiornika na bezpośrednie światło słoneczne latem, gdyż może to doprowadzić do przegrzania.

8. Nie wolno przekarmiać smoków – mimo że łyżeczka może wydawać się mała, dla nich to bardzo dużo pożywienia, a przekarmienie może zepsuć wodę. Należy być cierpliwym - każdy wylęg smoków morskich jest inny, gdyż zależy od światła i temperatury, dlatego można dostrzec małe smoki morskie nawet po tygodniu.

9. Woda smoków morskich zawiera sole i minerały, dlatego nie powinno się jej zmieniać, a jeżeli jest zbyt mętna, należy wstrzymać karmienie na kilka dni – być może mają zbyt wiele pożywienia.

10. W przypadku zauważenia wodorostów wewnątrz zbiornika nie powinno się ich usuwać, gdyż są częścią ich ekosystemu. Jeżeli woda paruje, można ją uzupełniać wodą butelkowaną w temperaturze pokojowej.

11. Jeżeli niektóre smoki morskie zdychają, nie wyjmuj ich, osiądą na dnie i ulegną rozkładowi.


Komentarze

 1. W ogóle nie wiedziałem, że coś takiego jest!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Super zabawa. Jestem w szoku, ze cos takiego jest. Myślę, ze mój syn byłby zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno, dzieci są zachwycone i czekają na pojawienie się smoków, czekamy na wyklucie.

   Usuń
 3. Szkoda, że jak moje dzieci były małe, to nie wpadłam na taką zabawkę. Ciekawie byłoby wyczekiwać stworzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ileż obowiązków przy takim smoku, dzieciaki mają świetną okazję nauczyć się odpowiedzialności. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem przekonana, że każde dziecko byłoby zachwycone. Hania uwielbia takie zabawy. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 6. I my hodowaliśmy smoki :) na początku to wszystko wygląda naprawdę fajnie,ale po jakimś czasie jest zupełnie inaczej :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak byłam mała uwielbiałam tego typu rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale super, z chęcią bym sobie sama pohodowała takie smoki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam kiedyś o tych smokach morskich, oglądałam nawet filmiki. Już wtedy mnie to zaintrygowało. Potem jednak jakoś wyleciały mi z głowy, mimo to dalej jestem zafascynowana i coraz bardziej kusi mnie założenie takiej hodowli tych morskich istotek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie patrząc na moje dzieci, sama chętnie bym zajęła się hodowlą. ;)

   Usuń
 10. Za moich czasów to były tamagotchi, a nie smoki morskie. :D Ale taki smok to też niezła sprawa. :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Cierpliwe dzieci na pewno będą się świetnie bawić:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Taki sposób na pokazanie dziecku jakim obowiązkiem jest posiadanie zwierzęcia uważam za bardzo odpowiedzialny. No i niezła sprawa z obserwowaniem rozwoju takich żyjątek.

  OdpowiedzUsuń
 13. Intrygująca ciekawostka pierwszy raz o niej słyszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty