"ALE KOMPUTERY! MEGABAJTOWE HISTORIE CYFROWE", WYDAWNICTWO EGMONT


Komputer, to coś, bez czego nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Na początku, kiedy wchodziły do użytku, były towarem deficytowym, zarezerwowanym dla nielicznych. Pierwsze komputery były ogromne, dziś mieszczą się w torebce.


Książka, o której piszę, opowiada o początkach tego urządzenia, jak one wówczas wyglądały i do czego były wykorzystywane. Poznamy wynalazców i pierwsze odkrycia informatyczne. Jako ciekawostkę powiem Wam, że pierwszymi, najprostszymi komputerami były nasze palce.



Autorem książki jest Michał Leśniewski, natomiast ilustracje do niej  wykonał Maciej Łazowski. Jest to sporych rozmiarów publikacja, w twardej oprawie, wydana ciekawie i estetycznie. Znajdziemy w niej interesujące, ciekawe i barwne ilustracje i całe mnóstwo ciekawostek odnoszących się do początków komputeryzacji. Tekst został napisane przystępnie i interesująco. Na rozkładówce znajdziemy umiejscowiony na kolorowym tle tytuł, datę wydarzenia.

Ale komputery! Megabajtowe historię cyfrowe" to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat komputerów i internetu. Dla mnie to trochę podróż w przeszłość, ale i poznanie nieznanego, gdy tylko słyszało się o czymś takim, jak komputer. Dzieci na pewno książkę potraktują jak niesamowita historię, bo niewiarygodnym się wydaje, żeby komputer mógł zajmować całe pomieszczenia.



Książka do kupienia TUTAJ.



Komentarze

  1. Mamy tą książkę-jest świetna. Mąż z 6 letnim synem czytają sobie codziennie wieczorem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla współczesnych dzieci, takie informacje to prehistoria😁

    OdpowiedzUsuń
  3. No cóż książka nie dla nas, ale zapewne zawiera sporo ciekawostek z historii komputera.

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie unikniemy pędu technologicznego, w którym już wzrastają nasze dzieci. Dlatego takie książki, które uczą ich, jak działa technologia, są lekturą obowiązkową. W sieci czeka na najmłodszych wiele zagrożeń, ale jest z tym związane również wiele szans. Nie należy ograniczać dziecku dostępu do technologii, ale sprawić, by jak najlepiej ją poznało i nauczyło się, że to człowiek nad nią panuje, a nie inaczej :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Faktycznie od takich rzeczy zazwyczaj zaczyna się przygoda z informatyką. Ja mogę jeszcze dodać, że jak czytałam na stronie https://technologiczna.pl/co-wybrac-kolokacje-czy-chmure/ to już teraz mam świadomość co będzie dla mnie zdecydowanie lepszym wyborem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty