"BASIA DO SŁUCHANIA", KSIĄŻKA Z AUDIOBOOKIEM, WYDAWNICTWO EGMONT


"Basia" od Wydawnictwa Egmont to seria książek dla dzieci, pełna ciekawych przygód bohaterki wymyślonej przez panią Zofię Stanecką. 


Ostatnio pojawiła się najnowsza publikacja Wydana przez Literacki Egmont, zatytułowana "Basia do słuchania". To nie tylko dość gruba książka, ale również płyta z jedenastoma opowiadaniami do słuchania, oczywiście z Basią w roli głównej.


Audiobok czytany jest przez Marię Seweryn. To świetny pomysł, pamiętam, że sama jako dziecko uwielbiałam słuchać bajek z kaset magnetofonowej. Poza tym, nie zawsze mamy możliwość czytania dziecku książki, a w ten sposób może świetnie spędzić czas, jednocześnie np. bawiąc się, lub rysując. Ponadto, płytę można słuchać wszędzie, chociażby w podróży. Słuchając płyty, dziecko ćwiczy słuchanie ze zrozumieniem, pamięć i koncentrację, a także rozwija wyobraźnię.


W książce znajdziemy piękne i wesołe ilustracje wykonane przez panią Mariannę Oklejak.

Książka to jedenaście historii, które znamy z pojedynczych egzemplarzy opisujących przygody dziewczynki zamkniętych w jednej okładce. Znajdziemy tam m.in. opowiadania: Basia i przedszkole, Basia i bałagan, Basia i taniec, Basia i kolega z HaitiBasia i opiekunka, Basia i gotowanie, Basia i podróż, Basia i alergia, Basia i biwak, Basia i plac zabaw, Basia i słodycze


Książki o Basi  są naprawdę mądre i pouczające, uświadamiające dziecku pewne zasady i zachowania, a główna bohaterka nie tylko zaskarbi sobie sympatię dzieci, ale także ich rodziców. Opowieści są z humorem i przekazem, uzmysławiają, co jest ważne i wartościowe.Polecam!!!

Książka do kupienia TUTAJ.Komentarze

 1. Fajny pomysł na prezent. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz nawet Kubuś promuje akcję z audiobookami. Stają się one coraz bardziej powszechne... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż przypomniało mi się, jak sama słuchałam bajek na moim pierwszym komputerze... Piękne czasy!
  http://klaudia-kowalczyk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealny prezent dla dziecka. Bardzo podoba mi się ta książeczka

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książeczka , do słuchania to ja jeszcze takiej nie miałam, nie było okazji :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty