Opowieści z Doliny Muminków od Wydawnictwa Egmont


Dziś o książce, która bardzo kojarzy mi się z czasami dzieciństwa, chodzi o "Opowieści Doliny Muminków". Pamiętam jak wyczekiwałam na tą bajkę w tv, jakie budziła ona we mnie refleksje, owiana tajemnicą, jakąś magią, ale i  dreszczykiem strachu.


Książka o Muminkach składa się z kilku opowiadań opartych na oryginalnych opowieściach. Samo wydanie jest cudne. Twarda oprawa, kredowy papier, piękne ilustracje.

Znajdziemy tu 5 opowiadań. Opowieść zaczyna się od momentu, gdy Mama Muminka oraz Muminek wyruszają na poszukiwanie Taty Muminka oraz ich nowego domu. Po drodze spotykają postaci, które staną się ich przyjaciółmi: Ryjka, Włóczykija i innych. Jak myślicie, uda im się odnaleźć Tatę Muminka? Gdzie był przez ten cały czas? Co się z nim działo?Kolejne historie to:

„Muminki i zaczarowany kapelusz” to opowieść o tajemniczym kapeluszu, mającego magiczne moce. Początkowo to zabawne, ale z czasem pojawiają się w związku z tym problemy.

„Muminki na wyspie Hatifnatów” jest historią o letniej wycieczce na wyspę, gdzie bohaterowie poznają te stworzenia.

„Muminki i niewidzialny gość” to piękna i przejmująca historia dziewczynki, która w wyniku działań surowej ciotki, stała się niewidzialna. Cała rodzina Muminków roztacza nad niż opiekę i robią  wszystko, aby poczuła się pewniej i odzyskała swoją widzialną postać.

Ostatnie opowiadanie „Wigilia w Dolinie Muminków” jak wiadomo, Muminki przesypiają całą zimę, więc nie znają świąt Bożego Narodzenia. Tej zimy jednak budzą się ze snu zimowego. Zaskakuje ich całe zamieszanie i pośpiech innych mieszkańców doliny. Wysuwają z tego wszystkiego wniosek, że Wigilia, to ktoś straszny i jej przyjścia należy się obawiać.
Jest to niesamowici ciepła opowieść, bogata w przygody. Historie są pięknie napisane, ukazujące to, co ważne, że warto pomagać, wspierać się wzajemnie, być dla siebie dobrym, dbać o przyjaźń, troszczyć się o innych, szczególnie tych, których spotkała krzywda.

Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa TUTAJ.
Komentarze

 1. Piękna propozycja. Idealna na prezent. Sama z przyjemnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki o muminkach, piękna wspomnienia z dzieciństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy ją:0 jest cudowna - nasze dziewczynki czekają na kolejne wydanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko uwielbiałam muminki. Teraz pewnie też się podobają dzieciom ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nigdy nie przepadałam za tą historią, ale muszę przyznać, że ładne wydanie i ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne historyjki, które zawsze napawają optymizmem młodych czytelników. Zawsze mozna zakupić takie książeczki bez obawy, że się nie spodobają. Mała Mi, to moja ulubienica...

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne wydanie. W moim przypadku również mogłaby wywołać nostalgię.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. muminki mogę czytać i ogoądać w każdej wersji <3 a ta opowieść trzyma poziom ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muminki są wyjątkowe bliskie mojemu sercu :) Szczególnie Mała Mi - odpowiada mi charakterologicznie...;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty