Bajkowe lulanki - wspaniała książka nie tylko na dobranoc


„Bajkowe lulanki” autorstwa Pani Agnieszki Tyszki to idealna książka przed snem dla dużych i małych czytelników. To przepełniona uczuciami pozycja, która sprawia, że czujemy się weselej i radośniej na duchu.


Mieszkająca na skraju bajkowego lasu Wróżka Lukrekcja jest przyjaciółką wielu stworzeń. Będziemy mogli poznać Elfiątko, Srebrzystą Ćmę, Odważną Biedronkę, Oczytanego Żuka, czy Zielonooki Wiatr. Każdy jest przyjazny i z ogromną ochotą przyjdzie nam z dobra radą. Znajdziemy tu dziesięć rozdziałów, a w każdym z nich spotkamy kogoś nowego. Poznamy ich niezwykłe przygody, łączące ich relacje i rodzące się więzi. Książeczkę można czytać po jednym rozdziale każdego wieczoru, bądź na raz od deski do deski.Książka przepełniona jest pozytywną energią, choć spotkamy też złe czarownice, które psują szyki naszym bohaterom.

To  historie opowiadające o mocy, jaką z sobą niesie przyjaźń, rodzina, chęć wzajemnej pomocy, ale też i umiejętność korzystania z niej. Dowiemy się również jak poważne konsekwencje może za sobą nieść brak dbałości o środowisko i szacunku względem innych. Dziecko ma możliwość uświadomienia sobie, że trzeba wierzyć w siebie, cieszyć się z tego co mamy i jacy jesteśmy.

Bajkowości opowieściom dodają piękne rysunki, ciepłe, lekko rozmyte\. Tekst jest jak muzyka, delikatna i piękna.Książkę polecam, szczególnie teraz, gdy zbliżają się święta, będzie ona wspaniałym i miłym prezentem dla każdej pociechy, a i my rodzice z ogromną przyjemnością zatopimy się w tym bajkowym świecie.


Komentarze

 1. Świetna propozycja książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktyczn,e rysunki piękne! I treść też wydaje się być ciekawa 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa ksiażeczka, w sam raz na prezencik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te kolorowe obrazki są ekstra.

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna! i ciekawe ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilustracje są po prostu śliczne, a jeśli tekst im dorównuje... Cóż, istne cudo z tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ta książka. Grafika też odpowiada upodobaniom mojego Synka.

  OdpowiedzUsuń
 8. zachwyciły mnie ilustracje, są niezwykłe

  OdpowiedzUsuń
 9. Obrazki naprawdę dopracowane, bardzo ładne. Myślę że mojemu dziecku też by się spodobały

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty