HANIA HUMOREK. MISTRZYNI HUMORKÓW, TOM 1 HANIA I PRZYJACIELE. WRÓŻKA- ZĘBUSZKA I ZRĘCZNI LEWORĘCZNI.


Książki ,,Hania Humorek" to naprawdę strzał w dziesiątkę. Niedawno trafiły do nas od wydawnictwa Egmont trzy nowe tomiki: ,,Zręczni leworęczni",,Wróżka Zębuszka" i ,,Mistrzyni humorków".


Hania to bardzo rezolutna dziewczynka, uczennica 3 klasy, u niej i jej młodszego brata, zwanego Smrodzisławem, ciągle coś się dzieje. Nigdy nie narzekają na nudę. Mają wspaniałych, kochających rodziców oraz babcię. Wszyscy poświęcają sobie wiele uwagi i dbają o pozytywne relacje. 

Książki czyta się z ogromną przyjemnością, dodatkowo bardzo ładne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do samodzielnej lektury.

Hania wraz z bratem i tatą wybierają się w dniu mańkuta na festiwal Precli. Hania mogła się do nich przyłączyć, ale pod jednym warunkiem: cały dzień może używać tylko lewej ręki. Nie jest to jednak łatwe i wymaga pewnego wysiłku. Brat stawia siostrze, mega wyzwanie i zadaje najróżniejsze zadania do wykonania lewą ręką. Humorków czeka moc zabawy ,,leworęcznej". Koniec końców Hani tak dobrze idzie, że trafia do Galerii sław. W książce sporo jest dobrego humoru i ciekawych zwrotów akcji.

Pewien piątoklasista powiedział, że Wróżka Zębuszka nie istnieje! Hania w to nie wierzy i postanawia sama sprawdzić tą informację. Niestety jak na złość żaden z jej zębów aktualnie nie zamierza wypaść. Dziewczynka szuka prawdy i w tym celu potrzebuje tylko ruszającego się zęba swojego młodszego brata oraz wanny, nitki, nakręcanej motorówki. Hania przystępuje do akcji. 


 
Hania zna wszystkie rodzaje humorków, zna, bo ich często doświadcza. Mogą to być humorki paskudne, świetne humorki, a nawet takie, które towarzyszą rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Wrześniowe humorki w domu Humorków są dość paskudne. Nowy rok szkolny nie napawa nikogo optymizmem, nie ma co się dziwić że Hania nie ma ochoty wracać do szkolnej ławki. Okazuje się, że szkoła nie jest taka zła. Hani nie brakuje pomysłu na kreatywną zabawę. Wraz z Ryśkiem i Smrodkiem zakładają Klub Siusiającej Ropuchy. Nie każdy może się do niego dostać.

Wszystkie trzy książeczki czyta się z niesamowitą przyjemnością i zainteresowaniem ze strony młodych słuchaczy. To książeczki nie tylko dla dziewczynek, ale również dla chłopców. To wesołe opowieści, które umilą czas każdemu.Komentarze

 1. Książki wyglądają naprawdę ciekawie i pewnie ogromnie podobają się dzieciom ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka książka o humorkach to dorosłym też by się przydała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo pozytywnyxh opinii słyszałam o tych książeczkach - i wcale mnie nie dzielnych, że Hania Humorek ma tylu wiernych fanow i czytelnikow :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wydanie. Grafika jest piękna i kolorowa. Maluchom z pewnością się spodobają

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo kolorowe wydanie i miło się czyta. Obrazki też wiele ukazują.
  Śliczne książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha myślę że moja siostra by z chęcią poczytała

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy wcześniej nie spotkałam książki dla dzieci o leworęczności. Może być bardzo pomocna.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty