Akademia mądrego dziecka od Wydawnictwa Egmont - ruchome książeczki


Dzisiaj chciałam polecić kolejne ruchome książeczki od Wydawnictwa Egmont. Kiedyś już o nich opowiadałam TUTAJ. Chodzi o serię książeczek dla najmłodszych „Akademia Mądrego Dziecka”. Moi synowie, gdy tylko zobaczyli książeczki, nie było mowy o tym, że odłożymy je na później. Od razu chcieli je oglądać i wypróbować.Są to historie obrazkowe z ruchomymi elementami. Każda książeczka opowiada o czymś innym. Wykonanie jest naprawdę solidne, grube, twarde strony, kolorowa i bardzo przyjemna grafika.


Seria „Pierwsze Bajeczki” to proste opowiadania dla najmłodszych czytelników o pandzie, samochodziku, czy samolociku. Natomiast seria „Pierwsze słowa” skierowana jest do jeszcze młodszych dzieci. Ilustracje przedstawiają zwierzęta i pomagają nauczyć się ich nazw. Będą to dzikie zwierzęta, zwierzęta domowe, jedzenie i muzyka.
   

  

Te książeczki są naprawdę wyjątkowe, pobudzają wyobraźnię, mobilizują do przemyśleń, łączenia przyczyny i skutku podczas poruszania ruchomymi elementami. Dzieci uczą się nowych słówek, opowiadają sobie  nawzajem historie. To książki, do których moje dzieci wracają nieustannie, wybierając pojedyncze tytuły, albo rozkładając cały zestaw tych publikacji i oglądając jedną po drugiej.

 

Seria „Akademia Mądrego Dziecka” jest naprawdę bardzo dobrze i  solidnie opracowana. To książki z pomysłem, edukujące, poza tym bardzo estetyczne i przyciągające wzrok.

Komentarze

 1. Świetne są takie książeczki, szkoda że nie było aż tak dużego wyboru kiedy synowie byli mali...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie to fajne! I w ogolę, 'słodka Panda' <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki z tej serii jak zawsze nas urzekły! Są niesamowicie pomysłowe, i bardzo rozwijające dla maluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastic book collection!
  Greetings!

  OdpowiedzUsuń
 5. Połączenie idealne. Dzieciaki mają frajdę i mogą się czegoś nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł na książkowe prezenty dla najhmłodszych czytelników już chwytam, pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam takie ruchome elementy na łamach stron.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego wydawnictwa czytam komiksy i książki ze świata Star Wars. Wiem, że mają ciekawą ofertę dla dzieci. Książki, które przedstawiłaś świetnie się prezentują.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy te serie i juz ja mamy

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako dziecko byłabym zachwycona takimi ruchomymi książeczkami :) Szkoda, że za naszych czasów takich nie było.

  OdpowiedzUsuń
 10. Aleksandra 📚2 lutego 2020 13:36

  Fajnie zobaczyć, że dzieciaki czytają. Ostatnio to chyba coraz rzadziej się zdarza przez inne formy spędzania wolnego czasu ;(

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniałe książeczki, mamy podobne, dla trochę starszych dzieci. Można je czytać, oglądać, komentować i rozmawiać bez przerwy podczas odkrywania okienek. Również polecam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książeczka może nie tylko uczyć ale i bawić jak to widać w przypadku opisywanych książeczek :) Bardzo kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna jest ta seria 🙂, bardzo ją lubimy

  OdpowiedzUsuń
 14. Przy oglądaniu takich ruchomych książeczek to ja sama miałabym niezły ubaw :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty