Ostrze nocy Eliza Drogosz


Chyba każdy mniej, czy więcej zna mitologię egipską. W szkole, na lekcjach historii, w filmach, bajkach często przewijają się postaci z tamtych czasów. Faraonowie, uznawani za bogów, są świetnym bohaterem historii zapierających dech w piersiach. Książkę, o tych właśnie czasach, napisała fascynatka archeologii, studentka prawa i zarządzania, Eliza Drogosz. Inspiracja historią starożytnego Egiptu stała się przyczynkiem powstania serii pt. „Księgi Ankh”. Opublikowane nakładem Wydawnictwa Edipresse „Ostrze nocy” jest trzecią częścią serii, która nie tylko odkrywa przed nami nowe tajemnice egipskich bogów i legend, ale także ukazuje prawdziwe problemy oraz nieśmiertelną walkę dobra ze złem. To opowieść dla lubiących fantasy, interesujących się mitologią, historią starożytnych cywilizacji, chcących przeżyć przygodę.


Początek książki  jest  streszczeniem wcześniejszych części, więc swobodnie można książkę czytać, nie znając wcześniejszych tomów. Egipscy bogowie po latach uśpienia zostają zbudzeni, zostają „włożeni” w ciała nastolatków, którzy pozornie niczym nie różniących się od swoich rówieśników. Jednym z nich jest Briant de Ramen (tak naprawdę Set), nieustannie żądny zemsty swoich bliskich, a także Sonia Milewska. Jej śmierć niszczy nadzieje i marzenia Brianta, którego serce staje  się nieczułe. Zrobiłby wszystko, aby przywrócić ją do życia, funkcjonuje tylko dzięki myśli o zemście. Sam jednak jest zbyt słaby, potrzebuje wsparcie, kogoś potężnego. Nie jest to jednak tak proste, Briant musi zweryfikować swoje plany. Do życia powróci ktoś, kto zagrozi światu.

Jak skończy się ta sprawa? Czy świat przetrwa?

Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, wzbudza  emocje, książka  wciąga całkowicie. Świetnie skonstruowana powieść, plastyczny i malowniczy język. Historia warta przeczytania w długie, zimowe wieczory.
Komentarze

 1. Nie słyszałam o niej wcześniej ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja fajna, książki nie znam,ale tematyka nie dla mnie.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki, które wzbudzają emocje lubimy więc może się skusimy na nią

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na ciekawą książkę. Może się na nią skusze w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm, opis naprawdę mnie zainteresował i myślę, że wezmę tę książkę pod uwagę, kiedy będę szukała czegoś do poczytania. Mitologia od zawsze była dla mnie ciekawym tematem. Myślę, że takie podejście do niej mnie zaciekawi. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię taką tematykę, elementy wierzeń i mitologii. Dzięki za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mitologia zawsze mnie fascynowała. Myślę, że i ta książka byłaby w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie nie każdy bo ja nie znam prawie w ogóle tyle co ze szkoły trochę. O książce wcześniej nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam nic o tej pozycji. AlE motyw egipski? Muszę przeczytać, choć zacznę od poprzednich

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam motyw egipski nie tylko w książkach, na pewno sięgne po tą pozycje!:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Streszczenie nie zastąpi jednak czytania poprzednich części, więc chyba jednak zacznę od pierwszego tomu, bo zamysł mi się podoba ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty