Gry memory i propozycja od Wydawnictwa RM

Dzisiaj parę słów o dobroczynnym wpływie gier na rozwój dziecka. Dzięki nim zdobywa się i usprawnia umiejętności, wpływają na przyspieszenie rozwój i na przyszłe wyniki w szkole. Te gry uczą również zasady fair-play, to świetny sposób na naukę radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi sukcesowi lub porażce. Bardzo dobrym przykładem są gry typu memory, gdzie należy dopasować dwa takie same karty, wymaga to cierpliwości podczas odkrywania odwróconych obrazków i kojarzenie ich ze sobą.

Memory są jednym z najpopularniejszych rodzajów gier pamięciowych. Mogą w nie grać zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Podczas grania w memory umysł dziecka ćwiczy się na wielu polach. Przede wszystkim poprawia się pamięć i koncentracja, orientacja przestrzenna. Często trzeba wykorzystywać umiejętność liczenia. Bardzo często obrazki niosą za sobą jakąś wiedzę z różnych zakresów tematycznych. To także rozwój koordynacji ruchowej, głównie na linii ręka-oko, co jest kluczowym podczas nauki pisania. Każda gra to okazja do  wykształcenia poprawnych zachowań społecznych Reguły, rywalizacja zabawa z innymi wpływają w przyszłości na łatwiejsze odnajdywanie się w grupie.
Gry Memory to świetna gimnastyka dla mózgu i sposób na pracę nad pamięcią oraz koncentracją. To gry, które świetnie sprawdzają się w domowym zaciszu, jak również w charakterze gry imprezowej.

Reasumując:
 • Memory to gra wzmacniająca pamięć obrazową i wspierająca koncentrowanie się.
 • Memory to gra dostarczająca wielu wrażeń, ciekawa i pouczająca sama w sobie.

Nawiązując do powyższego, chcę zaproponować grę od Wydawnictwa RM. Piękne, realistyczne zdjęcia ptaków. Moje pięcioletnie dzieci grają i bardzo im się podobają ptaszki. Dodatkowo można je uczyć nazw ptaków.
Komentarze

 1. Lubimy z synem grać w memory, mamy kilka rodzajów, z różnym motywem tematycznym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne obrazki na tej grze, na pewno świetna propozycja dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obrazki są przepiękne, a gra na pewno dzieci edukuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne obrazki na tej grze.. też lubię tę grę

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje! Córka zawsze ogrywała mnie w memory!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak Memory to bardzo fajna sprawa. Sama jako dziecko uwielbiałam w nie grać.

  OdpowiedzUsuń
 7. memory- kochamy bardzo:) nasze córki codziennie graja.Takie o ptakach musimy mieć- nauka i zabawa w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój średni syn uwielbia i memory i ptaki, myślę, że mu się spodobają, dzięki za polecenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gra w starym dobrym stylu, nie to co na tabletach można spotkać. Choć jedne i drugie gry ćwiczą naszą pamięć. Wersja z ptaszkami wygląda przeuroczo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty