Gry dla dzieci od Kapitan NaukaBardzo lubimy gry od Kapitana Nauka. Są dopracowane, dostosowane do wieku, rozwijające na każdej płaszczyźnie i umilają czas. Dzisiaj  o kilku  z takich pomocy rozwojowych.


Ciało człowieka jest grą edukacyjną dla dzieci w wieku 6-12 lat, ale z moimi, młodszymi, oczywiście w parach, też grałam. Ta gra pozwala poszerzyć wiedzę dotyczącą części ciała i zrozumieć działanie organizmu ludzkiego. Idealna gra na długie wieczory.


Ciało człowieka pozwala posiąść informacje o ciele człowieka, to wspaniałe źródło wiedzy, które uczące i bawiące jednocześnie. To nie tylko szansa zdobycia wiedzy, ale i ćwiczenia skupienia, spostrzegawczości. Trzeba wykazać się refleksem oraz posiąść umiejętność rywalizacji. Głównym zadaniem graczy jest odpowiadanie na pytania zawarte na kartach oraz poszukiwanie części ciała na planszy i plakacie. Gra kończy się po przejściu całej planszy.


Gra Ciało człowieka składa się z planszy, 41 kart z pytaniami, 14 kart do gry obserwacyjnej, pionków, kostki, plakatu z nazwami części ciała oraz instrukcji. W grze może wziąć udział dwóch lub więcej graczy. Rozgrywki trwają od 20 do 40 minut.


Świetna do nauki anatomii i fizjologii człowieka.


Gra Loteryjka Recykling 4+ to gra edukacyjna, przybliżająca dzieciom zagadnienia recyklingu i troski o środowisko podczas zabawy. To temat bardzo na czasie, nie tylko ze względu na modę, ale i faktyczną potrzebę działania, a nauka właściwych sposobów działania i pojmowania tematu, powinna być rozpoczęta od najmłodszych lat. Zasady są jasne i przejrzyste, dlatego moi niespełna pięciolatkowie w mig je pojęli. 


W opakowaniu znajdziemy 6 kolorowych plansz i 36 żetonów. Istnieje kilka wariantów gry oraz możliwość udziału różnej liczby uczestników, jednak niezależnie od tego zadanie zawsze jest takie samo i polega na przyporządkowaniu żetonów do plansz.


Gra pozwala dziecku rozwijać pamięć, spostrzegawczość i refleks, a także motorykę małą.Memory Pojazdy to kolejna, niezwykła gra dla dzieci, dającą możliwość rozwoju pamięci, spostrzegawczości, połączonych ze wspaniałą zabawą.
Znajdziemy tu pojazdy poruszające się po lądzie, w powietrzu i po wodzie. Barwne ilustracje przykują uwagę dziecka i są pretekstem do rozmów o otaczającym świecie.


W pudełku znajdują się 24 elementy, tworzące 12 par memory, wykonane z trwałego materiału. Dodatkowym atutem jest kafelek z grafikami i podpisami pojazdów, do szybkiego utrwalenia wiedzy.
Domino obrazkowe. Alfabet to pierwsze kroki dziecka, wprowadzające je w świat gier logicznych. Domino ćwiczy umiejętność skupienia, dostrzegania powiązań, wpływa na rozwój mowy dziecka. To świetny sposób na pierwszy kontakt z literkami.


Gra składa się z 24 kolorowych elementów, a zabawa polega na dopasowywaniu elementów tak, aby literki stykały się z odpowiednim rysunkiem. 

Wszystkie propozycje są wyjątkowe, interesujące, rozwijające, uczące, bawiące a do tego praktyczne. Na pewno zainteresują tych najmłodszych, przedszkolaków, dzieci szkolne, ale i rodziców. To  idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną.Komentarze

 1. Gra Ciało człowieka wydaje się bardzo interesująca, z chęcią ją pokażę mojemu synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne te gry, będzie inspiracja, ale dopiero na dzień dziecka :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe są takie gry. Warto je podarować dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę że rozwijające są te propozycje spędzenia czasu dla młodych ludzi:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie rozwijające gry dla maluchów :) jako nauczyciel wiem jakie to ważne dla rozwoju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne propozycje, na pewno skorzystamy z tych podpowiedzi. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam gry od Kapitana Nauki. Są przydatne w nauce, dostosowane do danego wieku i niedrogie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. My też uwielbiamy Kapitana Naukę. Uczymy się z nim teraz angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne gry! Szczególnie Ciało mnie zaciekawiło :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty