„Pamiętnik Naukowy Profesora Geniusza Ciało Człowieka” to przyjemna nauka anatomii i fizjologii człowieka

Co mamy w środku i jak to wygląda? Co się dzieje z jedzeniem w naszym brzuchu? Dlaczego oddychamy? Czym różnią się chłopcy od dziewczynek? Każde dziecko ma mnóstwo pytań, na które nieustannie szuka odpowiedzi. Doskonale wiemy, iż niezaspokojenie podstawowej (dostosowanej do wieku) ciekawości dziecka daje odwrotny skutek.


Z propozycją ukazania tajników wiedzy o anatomii człowieka przychodzi do nas Wydawnictwo Jedność w książce „Pamiętnik Naukowy Profesora Geniusza Ciało Człowieka”.

To 64-stronicowa książka w twardej oprawie, wydana na dobrej jakości papierze, takim grubszym, wzbogacona w liczne ilustracje realistycznie obrazująca np. budowę serca, układ mięśniowy itd.,


Książka rozpoczyna się analizą budowy ciała i układu ruchu, następnie podąża przez krążenie krwi, oddychanie i wydalanie, zdrowie, na cyklu życia kończąc. Tutaj wszystko ma swój początek w komórce idąc poprzez skórę, kości, mięśnie, układ nerwowy, narządy zmysłów, krew, układ krążenia i jego elementy, układ oddechowy, trawienny, moczowy, odpornościowy, płciowy.


Książka jest naprawdę bardzo dobrze  rozplanowana na każdej stronie, przez co unika się monotonii, nie nudzi się. To ilustrowany pamiętnik pełen zapisków, wycinków z czasopism, rysunków i zdjęć, łączy w sobie tradycyjny sposób przekazywania wiedzy z nowoczesnymi środkami wyrazu i atrakcyjną szatą graficzną, przykuwającą uwagę młodego czytelnika i rozbudzającą jego wyobraźnię.


To naprawdę pięknie wydana, bardzo przystępnie przedstawiona, spora dawka użytecznych informacji, z której mogą korzystać już najmłodsze dzieci poznające części ciała i jego budowę, jak i starsze, które uczą się tych zagadnień w szkole.

Polecam, bo uważam, że tego typu publikacje są naprawdę warte posiadania. Komentarze

 1. Jako dziecko strasznie lubiłam tego typu książki. Z resztą w sumie nawet teraz chętnie bym sobie ją obejrzała :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ale super! my na razie mamy puzzle 2d, ale to ciało wygląda bardzo realistycznie, fajna pomoc naukowa :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za dzieciaka cały czas przeglądałam tego typu ksiązki, dziś wolę nieco inną literaturę, ale wspominam z sentymentem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatna wiedza, więc myślę, że warto po taki pamiętnik naukowy sięgnąć . Mnie się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam, że jako dziecko lubiłam książki w takiej tematyce i myślę, że mojemu synowi też by się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie książki popularnonaukowe dla dzieci. Sama miałam ich sporo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie rzeczy warto dzieciakom od małego pokazywać, też na sobie wzajemnie. Bardzo przydatna wiedza i profilaktyka w jednym dla zdrowia na długie lata :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A te elementy ciała człowieka też wchodzą w skład zestawu z książką czy masz po prostu osobne takie bajery?
  Książka super!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubiłam tego typu literaturę, kiedy byłam dzieckiem i nastolatką. Dlatego też później na maturze wybrałam biologię. 🙂 Mam zbliżoną książkę do tej. Bardzo mi się przydała w nauce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jako dzieciak zapewne bym chciała namówić rodziców na zakup tej książki. Uwielbiałam w ten sposób zdobywać wiedzę i zaskakiwać nauczycieli w szkole. Myślę, że teraz kolej, aby tak robili moi siostrzeńcy, dlatego pomyślę, czy im tego cuda nie sprezentować.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna propozycja dla osób, które chcą pokazać dzieciom jak funkcjonuje ludzki organizm. Warto przyjrzeć jej się bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja bardzo lubiłam takie książki jak byłam dzieckiem, wiec dziś z chęcią kupuję moim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przydałaby nam się taka książeczka. Bardzo fajny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty