"Jak zasypiasz?" i "To zależy" od Wydawnictwa Dwie Siostry


Wydawnictwo Dwie Siostry „wypuściła” na rynek serię pop-upów pełnych pytań oraz odpowiedzi, wspaniale zobrazowanych, manualnych, zachęcających dziecko do interakcji. Mieliśmy okazję poznać dwie książeczki  z tej serii: „Jak zasypiasz?” oraz „To zależy”.


„Jak zasypiasz?” bohaterami są różne zwierzątka, a pytaniem jakie zostaje im zadane jest tytułowe „Jak zasypiasz?”. Poza poznaniem odpowiedzi, dziecko ma możliwość poruszania zwierzątkami w taki sposób, aby urzeczywistnić sposób zasypiania. W książeczce kotek zwija się w kłębek, kangur chowa się w torbie mamy, nietoperze nakrywają się własnymi skrzydłami, a piesek układa się we własnym posłaniu.
„To zależy” również i tu bohaterami są zwierzęta, które stają przed pytaniem, w co się ubiorą. Każda odpowiedź na to pytanie rozpoczyna się od „To zależy..”. W odpowiedzi podawane są powody, od których może zależeć właściwy ubiór, a obrazki wskazują dwie możliwości odzieży, jaką mają na sobie. Pod uwagę nie jest brana tylko pogoda, ale i nastrój.
„Jak zasypiasz” i „To zależy” to kolorowa książka, która uczy i bawi każde dziecko. Wysuwki znajdujące się w książeczce są proste do obsługi i sprawnie  wysuwają i chowają elementy. Na każdej stronie jest inne zwierzątko, inny sposób wysunięcia wysuwki. Dziecko rozwija swoje umiejętności manualne. To wspaniała pozycja z okazji i bez okazji. Wspaniale wykonana, solidnie i  dokładnie.Komentarze

 1. Dzięki za podpowiedź na prezent , znam takich dwóch ancymonów, którzy będą bardzo zadowolenie z takiej niespodzianki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka dla dzieci :) Będę polecać znajomym i rodzinie co mają małe dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe propozycje dla dzieci. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojejku, jako dziecko uwielbiałam takie książeczki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książeczki :) Moja młodsza córka wręcz szaleje kiedy taka wpadnie w jej ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O kurcze, czuję, że Jak zasypiasz nam się spodoba ! ;)Młody teraz we wszystkim naśladuje psa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty