Świecowanie uszu

Było niedawno o stosowaniu wody utlenionej w celach leczniczych oraz oczyszczania uszu, więc teraz parę słów o świecowaniu uszu.
Zabieg ten ma na celu usunąć woskowinę z ucha, oczyścić zatoki oraz złagodzić katar.
Jak wygląda sam zabieg:
Najlepiej, gdy wykonuje go inna osoba. Należy położyć się na boku. Na głowę kładziemy chusteczkę higieniczną z wyciętym otworem. Do ucha na drugim boku wkłada się delikatnie końcówkę specjalnej świecy przeznaczonej do woskowania uszu, na głębokość ok. 1 cm. Zapala się ją i czeka :). Zwykle świece mają zaznaczoną kreseczkę, do poziomu której mogą się palić. Lepiej nie ryzykować przekroczenia tej granicy, gdyż może dojść do poparzenia, jeżeli płomień będzie zbyt blisko głowy. Są oczywiście i takie świece, których dolna część jest niepalna więc świeca gaśnie samoistnie. Podczas zabiegu słyszalne są trzaski, szumy i syczenia. To normalne.
Oczywiści istnieją również przeciwwskazania do tego zabiegu, chociażby przewlekłe infekcje ucha, stany zapalne w obrębie głowy, pęknięta błona bębenkowa czy sączenie się z ucha. Oczywiście jeżeli ktoś ma w uchu umieszczone jakieś urządzenia też nie może wykonywać takich zabiegów.
W jak sposób uzyskujemy efekt? Powstaje podciśnienie wyciągające zanieczyszczenia i woskowinę.

W swoim życiu poddawałam się takim zabiegom i co mogę stwierdzić, nie każde świece są odpowiednie. Do tej pory najlepszy efekt uzyskałam stosując świece stożkowe, sztywniejsze.

Komentarze

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty