30 gru 2018

Książki o przyjaźni i miłości od Wydawnictwa Wilga

Warto wpajać dzieciom od najmłodszych lat wartości, takie jak uczciwość, przyjaźń, miłość, nie jest to jednak proste i dlatego warto podeprzeć się książkami, specjalnie przygotowanymi do tego celu.

Dzisiaj chcę zaproponować cztery pozycje od Wydawnictwa Wilga.


Jako pierwszą przedstawiam historię „Dom na górze”. To opowieść o dziewczynce Yasmeen, która w dżungli  znajduje niedźwiadka. Wie jednak, że mieszkańcy będą się go bali, ukrywa więc go w szopie pod miasteczkiem. Misiu rośnie. Niestety, jedna z mieszkanek zauważa go, rozpoczyna się budowa płotu, który ma oddzielić mieszkańców od wszystkiego co jest im nieznane. Dziewczynka chce wytłumaczyć ludziom, że misio nie jest groźny, przynosi to jednak odwrotny skutek. Yasmeen i Gwiazdek, bo takie imię dostał niedźwiadek muszą znaleźć nowe miejsce do życia. Czy im się to uda? Czy przyjaźń między dziewczynką a niedźwiadkiem przetrwa? Kogo napotkają na swej drodze? To książka o przyjaźni, miłości do zwierząt, o tym, że trzeba mieć otwarte serce i umysł.


Druga książka „Moja wspaniała przyjaciółka” jest historią o dwóch dziewczynkach Luli i Lence, najlepszych przyjaciółkach, które mimo iż są różne, zawsze wspaniale się rozumieją. Lula uwielbia koty, a Lenka za to kocha psy. Lenka uwielbia rysować, a Lula woli rozmawiać. Obie urodziły się tego samego dnia, a ich mamy poznały się właśnie wtedy. Nadchodzi jednak pewien dzień, kiedy wszystko się psuje. Lula pożyczyła sobie od Lenki piórnik z kredkami, obiecała jej go oddać następnego dnia, jednak zapomniała go spakować do plecaka. Lence bardzo zależało na piórniku, gdyż miała tam kredki, którymi bardzo lubiła malować, a właśnie odbywał się konkurs plastyczny i miała jeszcze poprawić swoją pracę kredkami. W następstwie emocji złości się na Lulę. Mimo iż ta próbuje ją przeprosić Lena złości się, pod adresem przyjaciółki padają przykre słowa i ich przyjaźń się kończy. Czy ich przyjaźń skończy się na zawsze? Czy zrozumieją, że warto porozmawiać zamiast się kłócić? To historia o wadze przyjaźni, że nie zawsze jest tylko kolorowo, ale czasem zdarzają się też trudne chwile.„Wielki dzień Małej Króliczki” jest historią o Małej Króliczce, która bardzo się nudzi i nikt nie chce się z nią bawić. Postanawia udać się do Wielkiego Królika – dziadka razem odwiedzić jej przyjaciół Małego Krecika i Małego Jeżyka. Jednak oni już wyruszyli wcześnie rano na zbieranie ślimaków i robaków na kolację. Zmartwiła się, bo przecież dziadek nic nie robi i nadal będzie się nudziła. Dziadek i Króliczka wędrują przez łąkę i las, odwiedzając sąsiadów, którzy okazuje się że potrzebują pomocy. Mała Króliczka odkrywa, że nawet drobne gesty dobroci mogą przynieść wiele dobrego. Jest to opowieść o przyjaźni i bezinteresowności.


Ostatnia z książek to ” Zaginiona księgarnia”. Milly kocha czytać książki i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni, której właścicielką jest pani Minty, która wie wszystko o książkach. Pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta i nikt nie wie, co się stało z właścicielką i jaki los czeka księgarnię. Jaka kryje się za tym tajemnica? Jak skończy się ta historia? To opowieść o wadze czytania, jak jest ono istotne w naszym życiu.Książki, o których pisałam powyżej są bardzo mądre, napisane w idealnie dostosowany dla dziecka języku, pięknie i kolorowo wydane, w twardej oprawie. Czyta się je z niesamowitą przyjemnością i zainteresowaniem ze strony najmłodszych. Bawią i uczą tego, co jest w życiu istotne.

41 komentarzy:

 1. Mamy również kilka, są rewelacyjne 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe tytuły, spodobały mi się zwłaszcza 2 pierwsze pozycje. Może moim chłopcom też się spodobają chociaż są o dziewczynkach? Zapisuję sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne propozycje, tylko chyba bardziej dla dziewczynek?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna ciekawa recenzja, jaką napisałaś. Tak, dla mnie książki dla dzieci, które uczą podstawowych zasad, są kluczowe dla rozwoju dziecka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :), też tak uważam, bo rozwój sam się nie załatwi.

   Usuń
 6. Świetne pozycje dla dzieciaków i o jak ważnej tematyce

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne książki. Kocham te okładki! Cudowne!
  P.S. Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok!
  *
  *
  https://pozytywnapati.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ślicznie wyglądają już same okładki ! :) Pozdrawiam , Ada

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach, jakie piękne wydania! I świetny temat dla każdego: dziecka i dorosłego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe propozycje, zwłaszcza Wielki Dzień Małej Króliczki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto uczyć dziecko o miłości i przyjaźni, więc takie książki są bardzo pomocne

  OdpowiedzUsuń
 12. Pewnie, że warto! I właśnie po to są takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne książeczki i cudne ilustracje oraz ważne tematy. Książki warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudowne książeczki, czyta się na pewno bardzo przyjemnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaginiona księgarnia jest świetna, również polecam!

  OdpowiedzUsuń
 16. U nas dużo książeczek, ale tego nigdy nie za wiele, dlatego planuję w najbliższym czasie jakieś ksiażeczki dokupić. Chyba skuszę się na jakieś tu przedstawione.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak Pani myśli, dla dziecka w jakim wieku te książeczki?

  OdpowiedzUsuń
 18. Mądre książki i ładnie wydane. Dobrze, że goszczą w domowych biblioteczkach.

  OdpowiedzUsuń
 19. Przyjaźnie bywają różne, ważne by były szczere :-)
  KrystynaB

  OdpowiedzUsuń
 20. Pięknie wydane książki! Książek nigdy za wiele:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Moze gdy babcia bede :) ale podziwiam za recenzje

  OdpowiedzUsuń