15 mar 2019

Zakochany przez przypadek od Wydawnictwa Albatros


Wierzysz w przypadki? Przypadki nie istnieją, a przekonasz się o tym czytając tą książkę. Pomyśl, że to wykwalifikowani agenci wszystko zaplanowali. 


Bohaterami tej historii jest trójka przyjaciół: Guy, Emily i Eric, których zadaniem jest kreowanie przypadków, zbiegów okoliczności, wpływając na nasze życie. Jak to się dzieje? Każdy z nich otrzymuje kopertę z misją, której celem jest zmiana życia wybranka na lepsze, ale w taki sposób, bo myślał on, że to los tak sprawił, ktoś kto nad nimi czuwa, jakiś anioł stróż. Przyjaciele spotykają się raz w tygodniu w celu omówienia swoich misji oraz podtrzymania relacji, a są to niezwykłe osobowości.


Pomysł jest niesamowity i jak dla mnie niespotykany. Trochę to przerażające, że nic nie dzieje się przypadkiem, ale i fascynujące, że może tak jest naprawdę? To trochę bajka, gdzie świat rzeczywisty miesza się z czymś nierealnym. Znajdziemy tu elementy romansu, ale i thrillera, momenty, które przyspieszą bicie naszego serca i przerażą nas.


To, jak toczy się historią Guy’a ukazuje jak miłość potrafi być ślepa, jak człowiek potrafi się uprzeć i w tym uporze trwać przez lata, nie zauważając innych bok siebie, żyć przeszłością niwecząc teraźniejszość i przyszłość.

Wisienką na torcie książki jest zakończenie, nieprzewidywalne i zaskakujące. Ta książka jest inna, trochę dziwna, ale warta przeczytania właśnie ze względu na te cechy. Polecam!10 komentarzy:

 1. Muszę polecić koleżance tę książkę, osobiście nie przepadam za tego typu pozycjami, ale myślę, że jej się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka przyciąga uwagę. Ciekawa jestem tej książki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, ja to mam zupełnie jak faceci... ;p Kompletnie nie potrafię się wczuć w takie klimaty! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakończenia powinny zaskakiwać czytelnika, wtedy się taką książkę pamięta na długo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka może być ciekawa, fajna okładka

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypominają mi się słowa Sherlocka, że świat jest zbyt leniwy na przypadki :P
  Zaciekawił mnie ten pomysł z zadaniami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książeczka - w dodatku bardzo sympatycznie wydana :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma przypadków, wszystko ma jakiś powód, jest w jakimś celu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujący koncept :) Ja sama nie wiem, co o tym myśleć. Z jednej strony pewne rzeczy faktycznie zdają się następować przez przypadek - a z drugiej wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny ;)

  OdpowiedzUsuń