"Monstrrrualna erudycja" (Wydawnictwo EGMONT)


Nauka nie zawsze jest łatwa i przyjemna, a my rodzice chcielibyśmy, aby nasze pociechy potrafiły i wiedziały jak najwięcej. Zaganianie do nauki, czytanie suchych faktów czasami wywołuje wręcz efekt odwrotny, dziecko broni się przed wiedzą. Co zrobić? Jak zadziałać? Najlepiej od dawien dawna łączyć zabawę z nauką, to najskuteczniejsza metoda. Książki, to główne źródło wiedzy, ale ważne, żeby ona była przekazana dostępnie, przystępnie i przyjemnie, aby dziecko samo chciało zdobywać wiedzę, poznawać informacje.


EGMONT wydał kolejną wspaniałą i mądrą serię książek "Monstrrrualna erudycja” z zakresu nauk ścisłych.

Do tej pory ukazały się cztery tomy serii:
·                  Wstrząsająca elektryczność
·                  Straszliwa prawda o czasie
·                  Nieznośna natura
·                  Śmiertelne choroby.

Każda z książek w sposób jasny i przystępny opowiada o zawiłych tajnikach nauki, chociażby zjawisku elektryczności, powstawaniu  chorób, pomiarem czasu. Wiele tych zjawisk towarzyszy nam w dniu codziennym, ale nie  zastanawiamy się nad nimi i czasem o nich po prostu nie pamiętamy. 

Seria "Monstrrrualna erudycja" sprawia, że nauka staje się zrozumiała i łatwiejsza. Świetnie napisane, genialna narracja, wtrącenia, zagadki i quizy, wiedza sama wchodzi do głowy. Taka lektura to świetna zabawa, która zaspokaja ciekawość, syci głód wiedzy. Jeżeli dziecko nie przepada za czytaniem to te  książki na pewno są świetną propozycją, czytają się niemalże same.
Komentarze

  1. Widzę, że warto uwzględnić ich zakup podczas wizyty w księgarni, pomysł na prezent wart podchwycenia. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ślepaczki

Ja Pacze Sercem - adopcje kotów niewidzących

Popularne posty