Informacja na email o nowych postach

Nestle Nan

5 lip 2018

Nie wiem, jak ona to robi Allison Pearson Wydawnictwo Albatros Sp. z o. o. recenzja


Książka, o której chciałam Wam dzisiaj opowiedzieć nosi tytuł „Nie wiem, jak ona to robi” autorstwa Allison Pearson. Nie jest to żadna super nowość, gdyż po raz pierwszy wydana została w 2002 r. i od razu stała się światowym bestsellerem. W Polsce książka ta doczekała się wielu wznowień. W 2011 roku, na ekranach pojawiła się jej filmowa adaptacja. 


Główną bohaterką jest Kate Reddy. To trzydziestoparoletnia mieszkanka Londynu, która może się pochwalić licznymi sukcesami. Od lat zatrudniona jest jako doradca finansowy w londyńskim City, zwanym również milą kwadratową. Jako jedna z nielicznych kobiet w firmie - Edwin Morgan Forster, robi wszystko co trzeba, a nawet więcej, by dorównać mężczyznom i faktycznie jej się to udaje, ba, jest od nich nawet lepsza. Lubi to co robi, adrenalinę, której dostarcza jej ta praca. Prócz pracy bohaterka ma także dom, a w nim męża Richarda i dwójkę dzieci – pięcioletnią Emily i niespełna rocznego Bena.

Kate chce być idealna we wszystkim, zarówno pod względem zawodowym, jak i rodzicielskim. Chce być wspaniałą matką, ale widzi, że dzieci więcej czasu spędzają z opiekunką, ma wyrzuty sumienia, że nie jest w ważnych momentach życia swego potomstwa, a gdy już jej się uda wyrwać z pracy przeżywa, iż nie ma jej w firmie.

Kate stara się jak może wieczorami kąpiąc dzieci, kładąc je spać, sprzątając, przygotowując wypieki, które musi upodobnić do domowych, żeby nikt nie powiedział, że jest kiepską gospodynią domową. Przecież pamięta jeszcze z dzieciństwa, jak oceniane były te matki, które szły na łatwiznę. Stara się być perfekcjonistką pod każdym względem, ale czy jej się uda?

To książka, którą warto przeczytać. Każda jej strona jest wciągająca i nie pozwala oderwać się od lektury. Czytelnik chce wiedzieć co się zdarzy, jak sobie poradzi bohaterka i jak to się wszystko skończy, a koniec jest zaskakujący. Widzimy obraz kobiety, która tylko pozornie ma wszystko i żyje w sposób, jaki sobie zaplanowała. Prawda jest taka, że ona po prostu miota się pomiędzy dwoma światami, tym eleganckim – zawodowym i bardziej chaotycznym i nieprzewidzianym – rodzinnym. Czy uda jej się połączyć oba światy?

Można powiedzieć, że jest to książka o wyścigu szczurów, o realiach jakie panują obecnie na rynku pracy, gdzie ludzie stają się niemalże robotami, które pracują ponad miarę, którzy chcą się ciągle wykazywać i sprawdzać.

#wydawnictwoalbatros

33 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że jestem zaciekawiona losami bohaterki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że tematyka z mojej branży - muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Postać Kate być może trafi do każdej kobiety zajmującej się domem, czy nawet będącej matką. Myślę, że książka zapowiada się bardzo ciekawie.
  Pozdrawiam,
  Samodiva

  https://samodiwa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie się zapowiada. Może sięgnę po nią w niedługim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią bym przeczytała :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa propozycja czytelnicza. Do rozważenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałam kupić koleżance z okazji ślubu, ale stwierdziłam, że to chyba nie ta okazja😁

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa pozycja 🙂

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam i szczerze mówiąc nie słyszałam, ale recenzja mnie zaciekawiła,więc jeśli trafię przeczytam!

  blog youtube

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę warto, na ten letni czas jest idealna 😊.

   Usuń
 10. Faktycznie książka wydaje sie byc interesująca, zwłaszcza ze wyglada jak "z zycia wzięta" :D
  LIPCOWAJA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 11. No przyznam się, że nie słyszałam o tej książce, szkoda tylko, że nie ma informacji o autorce ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiła mnie tą książką

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba widzialam film ale chetnie do niego wroce.

  OdpowiedzUsuń
 14. słyszałam o tej książce, ale nie miałam jeszcze okazji jej czytać, a zapowiada się bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 15. Z miłą chęcią po nią sięgnę ;) lubie takie lektury

  OdpowiedzUsuń